Możliwe zmiany w kursowaniu autobusów w dniach 20-21 marca
Możliwe zmiany w kursowaniu autobusów w dniach 20-21 marca

Jak wynika z informacji uzyskanych przez Powiat Legionowski od przedstawiciela planowanego protestu rolników, który prowadzony ma być w dniach 20-21 marca 2024 roku między innymi na rondzie Biskupów Płockich w Jabłonnie oraz rondzie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Rembelszczyźnie, zarówno autobusy ZTM, jak i linie bezpłatnej komunikacji autobusowej Powiatu Legionowskiego będą mogły przejeżdżać przez te skrzyżowania swobodnie.

Na wypadek gdyby przejazd na wskazanych skrzyżowaniach został jednak całkowicie zablokowany, zaplanowane zostały objazdy.

Rozkład jazdy autobusów pozostaje niezmieniony, niemniej jednak w związku z zaistniałą sytuacją mogą pojawić się pewne opóźnienia na poszczególnych trasach.

Autobus linii 9 P jadąc od strony Trzcian do Jabłonny, z drogi nr 630 skręci w ul. Szkolną i pojedzie dalej przez osiedle Przylesie do ul. Marmurowej. Następnie wjedzie w ul. 1 maja, gdzie zawróci i będzie się kierował stałą trasą w stronę Legionowa. W tej sytuacji wyłączone zostaną przystanki Szkolna 01, Piaskowa 01 i 02, Buchnik 01 i 02, Dereniowa 01 i 02.

Autobus linii 10 P jadąc od strony Nieporętu, z ul. Jana Kazimierza skręci w ul. Przyleśną, następnie pojedzie ul. Kościelną i ul. Akacjową według stałej trasy. Droga powrotna wyglądać będzie w ten sam sposób. Wyłączone zostaną przystanki Przyleśna 01, Rembelszczyzna 04 i 02, Kąty Węgierskie Anusinek 02 i 01, Kąty Węgierskie 02 i 01, Kościelna OSP 01 i 02.

W związku z powyższym prosimy śledzić media społecznościowe Powiatu Legionowskiego, gdzie udostępniane będą aktualne informacje dotyczące bezpłatnej powiatowej komunikacji autobusowej.

Informacje na temat linii obsługiwanych przez Warszawski Transport Publiczny w linku:

Pliki do pobrania: