Szkoły szukali na giełdzie
22 marca 2024
Szkoły szukali na giełdzie

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacji. Z pomocą przyszła im XXI Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się 21 marca w legionowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Uczniowie mają już coraz mniej czasu na decyzję dotyczącą wyboru szkoły średniej. Od ponad dwudziestu lat w tym procesie wspiera ich Powiatowa Giełda Szkół, podczas której swoją ofertę edukacyjną prezentują placówki z terenu powiatu legionowskiego. To szkoły nowoczesne, atrakcyjne i oferujące wysoki poziom nauczania zarówno w ramach liceum ogólnokształcącego, jak i technikum oraz szkoły branżowej I stopnia. Wybór zatem nie jest łatwy. Giełda stanowiła niepowtarzalną okazję do porównania ofert poszczególnych szkół oraz spotkania z ich uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania, wyjaśnili wątpliwości, zaprezentowali możliwości i osiągnięcia poszczególnych placówek. Dodatkowe porady można było uzyskać od obecnych na miejscu pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Legionowie i Powiatowego Urzędu Pracy.

W trakcie XVII Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych zaprezentowały się:
• Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie
• Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym
• II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie
•  Liceum Ogólnokształcące im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy
• Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Sapere Aude w Rajszewie
• Niepubliczne Liceum Językowe ACADEMY OF THE FUTURE  w Legionowie
• Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie
• Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku
• Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości
Zapraszamy na dni otwarte do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Legionowski:
5 kwietnia, godz. 17.30 – LO im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym