Sami Swoi w Legionowie
21 marca 2024
Sami Swoi w Legionowie

Po poważnych i mocnych filmach przyszedł czas na komedię. Genezę sławnego konfliktu Kargulów i Pawlaków mogli poznać widzowie podczas marcowej odsłony cyklu „Kino Otwarte”.

Tym razem Powiatowa Instytucja Kultury zaprosiła mieszkańców na projekcję komedii obyczajowej „Sami swoi. Początek” według scenariusza Andrzeja Mularczyka. Losy skonfliktowanych ze sobą rodzin, zmuszonych wyjechać z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane, znane są widzom od 1967 roku. Zaprezentowany film to prequel kultowej trylogii „Sami swoi”, który opisuje zarzewie tej sąsiedzkiej waśni. Gościem pełnego humoru wieczoru był reżyser filmu, a prywatnie legionowianin – Artur Żmijewski. Odsłonił on kulisy powstania opowieści, której zakończenie znane było od lat, ale mało kto wiedział, jak się ona rozpoczęła.

Fot. Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie