Przyroda w praktyce
25 marca 2024
Przyroda w praktyce

W ubiegły piątek pracownicy wydziału zarządzania środowiskiem Starostwa Powiatowego w Legionowie poprowadzili kolejną plenerową lekcję przyrody. Tym razem spotkali się z uczniami klasy 5B Szkoły Podstawowej w Serocku.

Uczniowie w praktyce poznali specyfikę pracy leśników oraz osób zajmujących się ekologią. Mogli własnoręcznie zmierzyć szerokość i wysokość drzew używając do tego specjalistycznych przyrządów. Ponadto dowiedzieli się jak posługiwać się kompasem, wyznaczać azymut i orientować mapę. Tę wiedzę sprawdzili w praktyce, odszukali na mapie położenie swojej szkoły i wyznaczyli jej dokładną szerokość i wysokość geograficzną. Łyknęli też nieco survivalowej praktyki i przy pomocy krzesiwa próbowali rozpalić ogień.

Jeżeli jesteście zainteresowani podobną lekcją u siebie w szkole, to w miarę możliwości, pomiędzy obowiązkami urzędowymi, nasi pracownicy chętnie odwiedzą Waszą placówkę.