piątek 17 sierpnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

autor: Powiat Legionowski - 29 czerwca 2018 r.
Już po raz piąty mieszkańcy w głosowaniu wybrali Sportowca Roku Powiatu Legionowskiego. Został nim Mariusz Wronowski. Podczas sesji rady Powiatu Legionowskiego 29 czerwca br., zwycięzcy oraz pozostałym laureatom, zostały wręczone nagrody.

autor: Powiat Legionowski - 29 czerwca 2018 r.
Rada Powiatu w Legionowie 29 czerwca br. przyjęła sprawozdanie zarządu z wykonania budżetu powiatu w 2017 i udzieliła zarządowi absolutorium za jego wykonanie. Blisko 100 mln złotych zostało wydanych racjonalnie, przy zachowaniu wiarygodności finansowej powiatu. Bilans roku 2017 to nadwyżka budżetowa i minimalne zadłużenie na poziomie poniżej 0,5%. Dobrą kondycję finansową potwierdza też niezależny ranking, opracowany na temat samorządowych finansów przez szefów Regionalnych Izb Obrachunkowych i naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Powiat Legionowski uplasował się w nim na 13 miejscu wśród 314 powiatów ziemskich w kraju.

autor: Powiat Legionowski - 12 czerwca 2018 r.
12 czerwca br. Powiat Legionowski przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku otworzył nowe boisko z murawą IV generacji. Inwestycja kosztowała ponad 660 tys. zł. Całość została sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Legionowskiego.

autor: Powiat Legionowski - 22 czerwca 2018 r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie odbyło się 22 czerwca br. Podczas uroczystości odbywającej się w placówce podsumowano mijający rok szkolny oraz wręczono świadectwa i nagrody tym, którzy najbardziej wyróżnili się w nauce, osiągnięciach edukacyjnych, sportowych oraz społecznych.

autor: Powiat Legionowski - 9 czerwca 2018
Radosna i gorąca atmosfera towarzyszyła wydarzeniom z okazji Święta Gmina Nieporęt, które odbyło się 9 czerwca br.. W wyjątkowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości imprezę rozpoczęła wielobarwna parada dzieci ze szkół i przedszkoli gminy Nieporęt i mieszkańców, po której w niebo poszybowały balony w naszych narodowych barwach. Jak zawsze goście nieporęckiego święta mieli do wyboru całą moc atrakcji i chętnie z nich korzystali. Powiat Legionowski jak co roku wspierał to wydarzenie.

autor: Powiat Legionowski - 20 czerwca 2018 r.
Mecz Reprezentacji Prezydentów i Burmistrzów Związku Miast Polskich z Polską Reprezentacją Księży został rozegrany 20 czerwca br. na stadionie miejskim w Miasto Legionowo.

autor: Powiat Legionowski - 8 czerwca 2018 r.
Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie zostało nagrodzone znakiem Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej 2018. Wyróżnienie odebrała w imieniu PCIS dyrektor Dorota Wróbel-Górecka podczas Mazowieckich Targów Ekonomii Społecznej, które odbyły się 8 czerwca br. w Warszawie. Podczas tego wydarzenia Starosta Legionowski Robert Wróbel odebrał wyróżnienie dla partnera aktywnie wspierającego podmiot ekonomii społecznej.

autor: Powiat Legionowski - 19 czerwca 2018 r.
Rusza System Reagowania na Apele o Krew „Syrena Legionu”, wymyślony i zaprojektowany przez Legion Klub HDK. Jego powstanie wspiera Powiat Legionowski. 19 czerwca br. w legionowskim starostwie zorganizowano konferencję, która oficjalnie zainaugurowała działanie portalu systemu. Syrena to portal internetowy, przy pomocy którego powstaje baza krwiodawców. Kiedy potrzebna będzie krew określonej grupy, powiadomienia o tym zostaną rozesłane do tych, którzy mają pasującą krew – drogą SMS-ową i mailową.

autor: Powiet Legionwski - 2 czerwca 2018
Impreza z okazji Święta Gminy Wieliszew odbyła się 2 czerwca br. Rozpoczął ją barwny korowód, który zapoczątkował całą moc atrakcji. Jak zawsze było kolorowo i ciekawie.

autor: Powiat Legionowski - 16,17 czerwca 2018
39. Dni Miasta Legionowo odbyły się w weekend 16 i 17 czerwca. Odwiedzający teren wokół stadionu nie mogli narzekać na nudę. Czekały na nich m.in. gigantyczne dmuchańce dla dzieci i dorosłych, pokazy psów policyjnych i straży pożarnej. Na płycie stadionu miejskiego odbyła się akcja społeczna Mannequin Challenge, zwracająca uwagę na osoby chorujące na stwardnienie zanikowe (SMA). Nie zabrakło stoisk instytucji miejskich oraz wieczornego występu gwiazd. Dzień później o dobry humor na zakończenie weekendu zadbały kabarety. Podczas imprezy swoje stoisko miał Powiat Legionowski, gdzie dla mieszkańców tradycyjnie przygotowano konkurs wiedzy o powiecie.

autor: Powiat Legionowski - 2 czerwca 2018 r.
2 czerwca br. odbyły się obchody 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie.