piątek 25 maja
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Mieszkańcy i policjanci z gminy Wieliszew dostali szczególny prezent mikołajkowy. W ubiegły piątek uroczyście otwarty został nowy Komisariat Policji w Wieliszewie.

 

Foto
Starosta Jan Grabiec pogratulował Komendantowi Powiatowemu Policji

"Być policjantem to misja, a nie praca" - takie motto przyświecało uczestnikom uroczystości, a szczególnie policjantom obejmującym go w posiadanie.
Budynek Komisariatu Policji został zrealizowany wspólnymi siłami Komendy Stołecznej Policji w Warszawie oraz Gminy Wieliszew. Zastąpił on starą siedzibę Policji w Skrzeszewie, której warunki nie do końca pozwalały wieliszewskim policjantom na sprawne i skuteczne działanie. Dziś ten praktycznie nie nadający się do eksploatacji budynek jest już tylko wspomnieniem. 

 

Foto
Symbolicznym otwarciem obiektu było tradycyjne przecięcie wstęgi, którego dokonali m.in. wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki...

W ogromnym przedsięwzięciu inwestycyjnym, jakim jest budowa nowej siedziby Policji w znacznym stopniu partycypowała Gmina Wieliszew. Sam wkład finansowy należy szacować na ponad 300 tys zł.
- Wspólnymi zabiegami organizacyjnymi poprzednich Komendantów Powiatowych i komisariatu Wieliszewskiego udało się doprowadzić do uzgodnień, że inwestorem będzie Komenda Stołeczna natomiast Gmina będzie w maksymalnym zakresie pomagała tej inwestycji począwszy od przeznaczenia działki pod budowę komisariatu w Wieliszewie a potem, już w trakcie samej realizacji inwestycji, poprzez partycypowanie w kosztach – zaznaczył udział Gminy Wieliszew w tej inwestycji wójt Wieliszewa Waldemar Kownacki. - Wspólnymi siłami udało się zwieńczyć dzieło i jest ono postrzegane w kategoriach sukcesu ponieważ powstały obiekt jest bardzo nowoczesny, na miarę XXI wieku, przestrzenny, posiada nowoczesną architekturę, dostępny dla potencjalnych klientów. Same superlatywy – dodał wójt Kownacki. 


 

Foto
... i zastępca Komendanta Stołecznego Policji Tadeusz Bereda

Nowy Komisariat to dla wieliszewskiej policji szansa na lepszą, wygodniejszą i tym samym bardziej skuteczną pracę.

Foto
Obiekt poświęcił Biskup Ordynariusz Diecezji Warszawsko - Praskiej Sławoj Leszek Głódź