sobota  21 października
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Październik
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 

 

GALERIA FILMÓW

75. Rocznica Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta, konfrencja w Muzeum Historycznym
autor: Powiat Legionowski - 3 października 2017
3 października 2017 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyła się konferencja upamiętniająca 75. Rocznicę Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta. Nad wydarzeniem patronat honorowy objęli Starosta Legionowski – Robert Wróbel, Prezydent miasta Legionowo – Roman Smogorzewski oraz dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego – prof. Paweł Śpiewak.

Dożynki Gminne, Święto Ziemniaka w Stanisławowie Pierwszym
autor: Powiat Legionowski - 1 października 2017
1 października w Stanisławowie Pierwszym odbyło się Święto Ziemniaka. Impreza organizowana jest już od 20 lat, na ich przestrzeni przerodziła się w dożynki gminne. Jesienne wydarzenie, które stało się już tradycją, sprzyja nie tylko integracji lokalnej społeczności, ale przede wszystkim jest okazją do miłego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze.

Nagrody starosty dla najlepszych uczniów
autor: Powiat Legionowski - 29 września 2017
Aż 124 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski uzyskało średnią ocen co najmniej 4,9 na świadectwach szkolnych za rok 2016/2017. 29 września br. starosta legionowski Robert Wróbel wręczył im nagrody za imponujące wyniki w nauce.

Sprawozdania na Radzie Powiatu
autor: Powiat Legionowski - 22 września 2017
Posiedzenie Rady w Legionowie, 22 września br., zdominowały tematy dotyczące lokalnego rynku pracy. Sprawozdania z działalności w ubiegłym roku złożył radnym dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie. Dzięki wsparciu, jakiego Powiat Legionowski udziela osobom bezrobotnym za pośrednictwem tych instytucji stopa bezrobocia w naszym powiecie maleje systematycznie od trzech lat.

Ślubowanie nauczycieli podczas Rady Powiatu
autor: Powiat Legionowski - 22 września 2017
Zgodnie z kilkuletnią tradycją nauczyciele, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, złożyli ślubowanie w sposób uroczysty podczas sesji Rady Powiatu 22 września br. Również podczas tego posiedzenia rady akt powołania na stanowisko dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie odebrała pani Jolanta Magda.

X jubileuszowy Piknik Rodzin Zastępczych
autor: Powiat Legionowski - 16 września 2017
Około 300 dzieci wychowuje się w Powiecie Legionowskim w ponad 120 rodzinach zastępczych. Zarówno tych spokrewnionych z dziećmi, rodzinach niezawodowych, jak i zawodowych. Istotą rodzicielstwa zastępczego jest stworzenie dzieciom domu, a tym samym właściwych warunków do ich rozwoju. Staramy się wspierać rodziców zastępczych organizując spotkania, na których mogą wymieniać się doświadczeniami. Jednym z nich jest doroczny piknik, który w tym roku odbył się w Jabłonnie już po raz dziesiąty.

Zawody Sportowo–Pożarnicze Jednostek OSP
autor: Powiat Legionowski - 16 września 2017
16 września br. strażacy z ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Legionowskiego rywalizowali w Zawodach Sportowo–Pożarniczych Jednostek OSP.

Mural w Zegrzu
autor: Powait Legionowski - 15 września 2017
W połowie września w Zegrzu przy ul. Groszkowskiego odsłoniliśmy uroczyście mural, przedstawiający wydarzenia historyczne związane z tą miejscowością i naszym powiatem. Powiat Legionowski wsparł tę inicjatywę, uczestnicząc w kosztach wykonania projektu muralu. To kolejne tego typu przedsięwzięcie na naszym terenie, które wyprowadza historię do przestrzeni publicznej w ciekawy, estetyczny i przystępny dla każdego sposób, będąc przyczynkiem do dbałości o zachowanie naszego dziedzictwa i budowania lokalnej tożsamości.

Konferencja "Liderzy na legionowskim rynku pracy"
autor: Powiat Legionowski - 14 września 2017
Przedsiębiorców aktywnie współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy, którzy przyczyniają się do wzrostu zatrudnienia oraz rozwoju lokalnego rynku pracy wyróżniono w trakcie konferencji pn. „Liderzy na legionowskim rynku pracy”, zorganizowanej 14 września br. w Legionowie. Tytuł Lidera Legionowskiego Rynku Pracy 2017 przyznano dziecięciu firmom z terenu powiatu legionowskiego.

Bieg Zająca
autor: Powiat Legionowski - 9 września 2017
W drugiej edycji Biegu Zająca, który tym razem odbył się 9 września br. w Lasach Chotomowskich, we wszystkich zaplanowanych kategoriach biegowych wzięło udział blisko 150 zawodników. Organizator – wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane fundacja Active Life – realizuje swoje hasło przewodnie: „Pomaganie przez bieganie”.

Podkategorie


POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego