sobota  24 czerwca
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Czerwiec
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 

 

GALERIA FILMÓW

Winda do obsługi osób niepełnosprawnych
autor: Powiat Legionowski - 21 marca 2017
21 marca przekazaliśmy społeczności Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie windę do obsługi osób niepełnosprawnych. Uczniowie przygotowali dla uczestników uroczystości kilka ciekawych i miłych niespodzianek. Za inwestycję Powiat Legionowski zapłacił 343 000 zł. Część budżetu - prawie 93 000 zł - została pokryta ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Konferencja w Legionowie
autor: Powiat Legionowski - 15 marca 2017
Konferencja "Rozwój i integracja transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Warszawy na przykładzie projektu "Centrum Komunikacyjne w Legionowie" wpisuje się w dyskusję o projekcie włączenia m.in. Legionowa w granice Warszawy. Jednym z omawianych tematów spotkania były perspektywy działań Powiatu Legionowskiego na rzecz rozwoju transportu publicznego.

Dzień Kobiet w Woli Kiełpińskiej
autor: Powiat Legionowski - 8 marca 2017
Kobiety to nie tylko piękniejsza, ale też często silniejsza, lepiej zorganizowana i mądrzejsza część ludzkości. Dlatego ich święto powinno trwać nieprzerwanie. Abyśmy nie zapomnieli o tym, zapraszamy na relację ze spotkania z okazji Dnia Kobiet.

Halowa Liga Powiatowa
autor: Powiat Legionowski - 19 marca 2017
Ostatnie akcenty trzeciej edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego wybrzmiały w dwie niedziele 12 i 19 marca, na hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Podzielone na pięć grup wiekowych rozgrywki miały emocjonujący przebieg aż do ostatniego gwizdka. Nawet faworyci musieli zachować koncentrację do samego końca. Młodzi piłkarze grający w ramach PLPL idą teraz na zasłużony odpoczynek. Ale nie długi. Piłkarska Liga Powiatu Legionowskiego wznawia rozgrywki już na początku kwietnia.

Inauguracja Dni Osób Niepełnosprawnych
autor: Powiat Legionowski - 10 marca 2017
Podczas uroczystej inauguracji tegorocznych Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego tradycyjnie już wręczono ordery "Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych". W tym roku to wyróżnienie za pracę na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych trafiło do dwóch panów, Wojciecha Kowalczyka i Andrzeja Bochacza.

Dzień otwarty na Targowej
autor: Powiat Legionowski - 10 marca 2017
9 i 10 marca odbyły się Dni Otwarte w PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Kadra pedagogiczna wraz z uczniami prezentowała kierunki ofertę edukacyjną placówki.  26 kwietnia społeczność szkolna zorganizowała także piknik "Dzień z Zawodem".

Dzień Zawodowca w Serocku
autor: Powiat Legionowski - 16 marca 2017
Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku przedstawili gimnazjalistom ofertę edukacyjną szkoły. Oprócz typowej prezentacji zastosowali formy niekonwencjonalne: występy kabaretowe i własnoręcznie przygotowane smakołyki.

Dzień kobiet u seniorów
autor: Powiat Legionowski - 8 marca 2017
Dzień Kobiet to nie tylko święto międzynarodowe ale też międzypokoleniowe. Specjalną uroczystość dla pań zorganizowali dziś, we współpracy z Powiatem Legionowskim i Miastem Legionowo, panowie z koła powiatowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Starosta wraz z prezydentem Legionowa mieli przyjemność osobiście złożyć życzenia miłym Paniom.

Ćwiczenia Kryzys-17
autor: Powiat Legionowski - 7 marca 2017
Przygotowanie na sytuacje kryzysowe to fundament skutecznego działania w chwili, gdy wystąpi zagrożenie. Dlatego samorządy, w tym Powiat Legionowski i Gmina Nieporęt pozostają w stałym kontakcie i współpracują w tym zakresie ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. 7 marca w ramach tej współpracy uczestniczyliśmy w ćwiczeniu reagowania kryzysowego o kryptonimie KRYZYS-17, zorganizowanym przez Wojsko Polskie - 9. batalion dowodzenia w Białobrzegach.

Ławeczka Konopnickiej
autor: Powiat Legionowski - 3 marca 2017
Konkurs na rzeźbę plenerową, przedstawiającą Marię Konopnicką, został rozstrzygnięty. Zapraszamy do obejrzenia relacji z obrad jury. Szersza informacja o konkursie i jego wynikach została opublikowana na stronie powiatu.

Podkategorie


POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego