wtorek  22 sierpnia
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Sierpień
PN WT ŚR CZ PT SO ND
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 

 

GALERIA FILMÓW

Zaproszenie na rajd śladami historii
autor: Powiat Legionowski - 7 sierpnia 2017
14 sierpnia br. spod Filii "Piaski" Muzeum Historycznego w Legionowie wyruszy rajd rowerowy śladem Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Wydarzenie pod patronatem Starosty Legionowskiego organizuje Towarzystwo Przyjaciół Legionowa.

Wizyta młodzieży z Brasławia
autor: Powiat Legionowski - 4 sierpnia 2017
Jak co roku od kilku lat młodzież polonijna mieszkająca w Rejonie Brasławskim, z którym współpracuje Powiat Legionowski, przyjechała do nas na letni wypoczynek. Uczą się żeglarstwa w jednym z ośrodków nad Jeziorem Zegrzyńskim i poznają kraj swoich przodków podczas wycieczek.

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
autor: Powiat Legionowski - 1 sierpnia 2017
Uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Powiecie Legionowskim, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczęły się w godzinę "W" na rondzie Armii Krajowej. Powstanie wybuchło nie tylko w Warszawie, ale też w miejscowościach naszego powiatu i tu również trwały walki z hitlerowskim okupantem.

Przebudowa ronda Alei Róż z Aleją Legionów w Legionowie
autor: Powiat Legionowski - 30 lipca 2017
Przebudowa skrzyżowania Alei Róż z Aleją Legionów w Legionowie jest już na finiszu. Nowo powstałe rondo zostanie oddane do użytku pod koniec sierpnia br.

Ultramaraton Powstańca w Wieliszewie
autor: Powiat Legionowski - 30 lipca 2017
Ultramaraton Powstańca odbył się 30 lipca br. w Gminie Wieliszew. Zawodnicy przebiegli 63 kilometry - indywidualnie oraz w sztafetach.

Piknik historyczny w Serocku
autor: Powiat Legionowski - 30 lipca 2017
Kolorowo, historycznie, artystycznie i muzycznie było w niedzielę 30 lipca br. na serockim rynku, gdzie odbywał się piknik historyczny. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi oraz odbywało się w ramach projektu Powiat Legionowski - Stolica Kultury Mazowsza 2017.

Ćwiczenia straży pożarnej
autor: Powiat Legionowski - 28 lipca 2017
Utrzymanie gotowości i koordynacji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odbywa się m.in. poprzez niezapowiedziane ćwiczenia. W piątek 28 lipca taki trening z zaskoczenia zarządził Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Legionowskiego zostali wezwani na ćwiczebną akcję gaszenia płonącego lasu.

Droga łącząca Wolę Kiełpińską, Dosin i Skubiankę jest już wyremontowana
autor: Powiat Legionowski - 28 lipca 2017

Święto Policji 2017
autor: Powiat Legionowski - 28 lipca 2017
Awanse na wyższe stopnie służbowe dla 84 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, ponadto odznaczenia państwowe i nagrody od samorządów, w tym również od władz Powiatu Legionowskiego, to wszystko wydarzyło się podczas obchodów Święta Policji w Legionowie, które miały miejsce 28 lipca br.

Nowe połączenia autobusowe na tereie gminy Jabłonna na sesji Rady Powiatu
autor: Powiat Legionowski - 28 lipca 2017
Uruchomienie dodatkowych połączeń autobusowych na terenie gminy Jabłonna oraz rewitalizacja kolei do Zegrza, były jednym z tematów poruszonych na lipcowej sesji Rady Powiatu.

Podkategorie


POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego