sobota 23 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, przy współpracy Starostwa Powiatowego oraz Grupy Fotograficznej Migawki, zorganizował dla swoich podopiecznych wyjazd na plenerowe warsztaty fotograficzne, których celem było stworzenie fotografii do europejskiego Kalendarza Dziedzictwa Kulturowego na rok 2018.                                  

 W związku z konkursem organizowanym przez Creative Classroom eTwinning, przy współpracy platformy Instagram, uczniowie z PZSiPS wzięli udział warsztatach fotograficznych, podczas których uwiecznili zabytki Łazienek i Wilanowa.

Powstałe podczas wyjazdu zdjęcia zostaną przesłane do organizatora konkursu. Inicjatorzy fotograficznego przedsięwzięcia wierzą, że choć jedno z nich znajdzie się w kalendarzu, co byłoby ukoronowaniem ciężkiej pracy, pasji i skupienia jakie włożyli w powstanie tych fotografii.

Powiat Legionowski oraz Grupa Fotograficzna „Migawki”, aktywnie wspierają wszystkie działania mające na celu rozwój społeczny i artystyczny podopiecznych placówki.

- Już po raz czwarty miałam przyjemność współpracować z młodzieżą z PZSiPS. Jako pracownik Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz członek Grupy Fotograficznej Migawki - powiedziała Katarzyna Leszczyńska. - Czerpię ogromną satysfakcję mogąc dzielić się swoją wiedzą z zakresu fotografiki z tymi wspaniałymi, młodymi ludźmi. Widzę wyraźne postępy w ich pracy, obserwuję jak rozwijają swoje umiejętności i z jaką pasją podchodzą do kolejnych wyzwań. Zaczynają mocno angażować się w fotografowanie, trudno ich dziś oderwać od aparatów, czy telefonów, którymi również wykonują zdjęcia. Nasza wycieczka do Warszawy, do Wilanowa i Łazienek Królewskich, okazała się kolejnym trafionym pomysłem.

- Spotkania warsztatowe z fotografią prowadziłam z uczniami PZSiPS kilkakrotnie - powiedziała Dorota Milerowicz, fotograf z Grupy Fotograficznej Migawki - W tym czasie podejście dzieciaków do fotografii ogromnie się zmieniło. Podczas pierwszego spotkania niektórzy bali się wziąć do ręki aparat, bo zbyt delikatny. Dziś bez oporów obsługują nie tylko aparaty kompaktowe, ale też duże lustrzanki. Zmieniło się też podejście do samego fotografowania. Dzieciaki bez problemu i z zainteresowaniem wyszukują tematy do zdjęć, potrafią fajnie skomponować dobry kadr. Ich postrzeganie świata dookoła ładnie się rozwinęło, stąd pomysł wzięcia udziału w konkursie na temat  Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego uważam za bardzo trafiony.

Starosta Legionowski objął swym patronatem wystawę Grupy Fotograficznej Migawki, na której zaprezentowane będą również zdjęcia wykonane podczas tych warsztatów. Wystawę będzie można oglądać od 4 grudnia br. w galerii Sztuki Ratusz w Legionowie.