sobota  21 października
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Październik
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Wieczór z Floriankiem

Sala edukacyjna „Iskierka” w legionowskiej strażnicy wzbogaciła się o prototyp wozu gaśniczego, który wykorzystywany będzie w zajęciach z dziećmi i młodzieżą. Używany pojazd został kupiony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej za symboliczną złotówkę, koszt jego remontu i adaptacji - 20 tys. zł., pokrył Urząd Miasta Legionowo.                   
 

Wóz gaśniczy Florianek będzie służył dzieciom i młodzieży w edukacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej, realizowanej w legionowskiej „Iskierce”  Fot. Tomasz Kołodziński


Nowy nabytek, pieszczotliwie nazwany Floriankiem, to meleks przerobiony na wóz gaśniczy, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły uczyć się właściwych zachowań i postępowania w trakcie akcji gaśniczych. Jest to piąty tego typu pojazd w kraju. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie od lat stawia na edukację. Podstawowym celem instruktaży prowadzonych w strażnicy jest kształtowanie odpowiednich nawyków poprzez symulację zdarzeń takich jak pożary i wypadki drogowe. Uczestnicy warsztatów uczeni są zasad organizacji i prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki Floriankowi zajęcia będą jeszcze ciekawsze i zbliżone do rzeczywistych warunków. W efekcie wzrośnie bezpieczeństwo zarówno uczestników szkoleń, jak i osób z ich najbliższego otocznia. Podczas uroczystego przekazania wozu Komendant Powiatowy PSP w Legionowie  st. bryg. Mieczysław Klimczak mówił o prewencji społecznej, misji realizowanej przez strażaków powiatu legionowskiego oraz przedstawił plany rozwoju sali „Iskierka”. W przyszłym roku ma powstać w niej laboratorium, w którym dzieci i młodzież, na zasadzie przeprowadzenia eksperymentów, zobaczy min. jak prawidłowo gasić płonący olej czy sprzęt elektroniczny. Szkolenie przedszkolaków i uczniów skutkuje nie tylko wiedzą i poczuciem bezpieczeństwa, wielu z nich, być może, dołączy do strażackich drużyn, a w przyszłości zasili kadry państwowych lub ochotniczych straży pożarnych. Kulminacyjnym momentem wieczoru była prezentacja Florianka. Młodzi adepci pożarnictwa z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna przetestowali nowy pojazd wykorzystując go podczas pozorowanej akcji gaśniczej. Pokazowi przyglądali się zaproszeni goście. Powiat Legionowski reprezentował wicestarosta Jerzy Zaborowski.

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego