sobota  21 października
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Październik
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Edukacja i zdrowie na warsztacie

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Powiat Legionowski. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie wykłady obowiązują zapisy.         
 


„Jak radzić sobie z uczniem chorym na cukrzycę” - spotkanie skierowane do nauczycieli ze szkół z terenu powiatu legionowskiego. Jak wskazują statystyki, zwiększa się liczba dzieci cierpiących na tę chorobę. Dotąd nie prowadzono szkoleń dla pracowników placówek oświatowych, które uczyłyby właściwego postępowania w przypadku wystąpienia objawów choroby u ucznia przebywającego w szkole. W tym roku postanowiono uzupełnić tę lukę edukacyjną.


„Seniorzy: chirurgia, geriatria, choroby wewnętrzne, onkologia, reumatologia” – to cykl pięciu dwugodzinnych wykładów ze specjalistami z dziedzin chirurgii, geriatrii, chorób wewnętrznych, onkologii, reumatologii. Uczestniczy zostaną zapoznani z najczęstszymi schorzeniami osób starszych, właściwą profilaktyką oraz dowiedzą się, jak prawidłowo postępować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia.


Warsztaty psychologiczne pn. „Jak radzić sobie z niepełnosprawnością osób bliskich” dedykowane są rodzinom niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Warsztaty poprowadzi specjalista z dziedziny psychologii. Podczas spotkań zostanie przeprowadzona ankieta wśród uczestników, która pomoże uzyskać informacje o potrzebach tych osób i ich podopiecznych. Wyniki ankiety pomogą podjąć decyzję o ewentualnym kierunku organizacji dalszych działań dla tej grupy mieszkańców.


Zapisy pod numerem telefonu 535 892 922 lub w Gabinecie Rehabilitacji „Zdrowe Plecy” w Legionowie przy ul. Broniewskiego 4/42.

                     

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego