czwartek 21 czerwca

W drugiej edycji Biegu Zająca, który tym razem odbył się w Lasach Chotomowskich, we wszystkich zaplanowanych kategoriach biegowych wzięło udział blisko 150 zawodników. Organizator – wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane fundacja Active Life – realizuje swoje hasło przewodnie: „Pomaganie przez bieganie”.

II Bieg Zająca będzie kojarzył się ze słońcem - obecnym na niebie i twarzach uczestników

Ideą Biegów Zająca jest integrowanie osób zdrowych z niepełnosprawnymi poprzez współdziałanie. Każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego na 10 km, poprzez uiszczenie opłaty wpisowej, umożliwia osobie chorej zupełnie bezpłatny start w drugim biegu – na dystansie 2 km. Ponadto każdy niepełnosprawny zawodnik otrzymuje na trasie stałą pomoc asystenta, zwanego „zającem”. Tym sposobem organizatorzy zapewnili wszystkim korzystanie z pełnej puli przygotowanych atrakcji.
Jedną z nich była możliwość wygrania dwóch tygodniowych voucherów na dokładne przetestowanie motocykli marki Honda. Pierwszy był zarezerwowany dla zwycięzcy biegu głównego. Okazał się nim zawodnik klubu Accelerating Poland – Michał Iwanicki, mieszkaniec Dąbrowy Chotomowskiej.  Drugi voucher został wylosowany w loterii. Jego szczęśliwym posiadaczem jest Wioletta Osuchowska.
Trasa II Biegu Zająca prowadziła przez malownicze tereny Lasów Chotomowskich. Oprócz biegu głównego i biegu dla niepełnosprawnych z wolontariuszem  najmłodsi mogli wystartować na mniej wymagających dystansach. Młodzież zmierzyła się w wyścigu na 1000 m. Ścigały się również dzieci – w tzw. Biegu Zajączka, na dystansie 200 m.
II Bieg Zająca objął swoim patronatem starosta Robert Wróbel. Również nasza redakcja wsparła organizatorów promując wydarzenie i zapraszając mieszkańców do wzięcia w nim udziału.