czwartek 21 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

W drugiej edycji Biegu Zająca, który tym razem odbył się w Lasach Chotomowskich, we wszystkich zaplanowanych kategoriach biegowych wzięło udział blisko 150 zawodników. Organizator – wspierająca chorych na stwardnienie rozsiane fundacja Active Life – realizuje swoje hasło przewodnie: „Pomaganie przez bieganie”.

 

II Bieg Zająca będzie kojarzył się ze słońcem - obecnym na niebie i twarzach uczestników

 

Ideą Biegów Zająca jest integrowanie osób zdrowych z niepełnosprawnymi poprzez współdziałanie. Każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego na 10 km, poprzez uiszczenie opłaty wpisowej, umożliwia osobie chorej zupełnie bezpłatny start w drugim biegu – na dystansie 2 km. Ponadto każdy niepełnosprawny zawodnik otrzymuje na trasie stałą pomoc asystenta, zwanego „zającem”. Tym sposobem organizatorzy zapewnili wszystkim korzystanie z pełnej puli przygotowanych atrakcji.
Jedną z nich była możliwość wygrania dwóch tygodniowych voucherów na dokładne przetestowanie motocykli marki Honda. Pierwszy był zarezerwowany dla zwycięzcy biegu głównego. Okazał się nim zawodnik klubu Accelerating Poland – Michał Iwanicki, mieszkaniec Dąbrowy Chotomowskiej.  Drugi voucher został wylosowany w loterii. Jego szczęśliwym posiadaczem jest Wioletta Osuchowska.
Trasa II Biegu Zająca prowadziła przez malownicze tereny Lasów Chotomowskich. Oprócz biegu głównego i biegu dla niepełnosprawnych z wolontariuszem  najmłodsi mogli wystartować na mniej wymagających dystansach. Młodzież zmierzyła się w wyścigu na 1000 m. Ścigały się również dzieci – w tzw. Biegu Zajączka, na dystansie 200 m.
II Bieg Zająca objął swoim patronatem starosta Robert Wróbel. Również nasza redakcja wsparła organizatorów promując wydarzenie i zapraszając mieszkańców do wzięcia w nim udziału.