czwartek 21 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

9 września br. mieszkańcy powiatu bawili się w Jabłonnie na dorocznych Święcie Gminy i VIII Festiwalu Sołectw. Obie imprezy wspierał Powiat Legionowski.                                  


Takiej imprezy już dawno w powiecie nie było. A właściwie dwóch imprez, które zbiegły się w miejscu i czasie. Na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Jabłonnie odbyły się Święto Gminy oraz VIII Festiwal Sołectw, którego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński. Festiwal patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.


Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w stoiskach samorządów, instytucji oraz przedsiębiorstw. Dużą popularnością tradycyjnie cieszyły się stoiska z rękodziełem, gastronomiczne i dmuchańce dla dzieci. W namiocie Gminy Jabłonna zainaugurowano projekt Jabłonna - Gmina z Historią.

W tegorocznej edycji konkursu, odbywającego się w ramach VIII Festiwalu Sołectw, wzięło udział siedem sołectw z terenu LGD, które rywalizowały ze sobą w następujących kategoriach: prezentacja stoiska, smaki - kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Tegorocznym Laureatem Festiwalu zostało sołectwo Boża Wola z gminy Jabłonna. Oznacza to, że w przyszłym roku Jabłonna znów będzie gospodarzem imprezy. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii występ sceniczny, ufundowaną przez Powiat Legionowski i wręczoną przez starostę Roberta Wróbla otrzymało sołectwo Cegielnia z gminy Radzymin.


Swoje stoisko na Festiwalu miała również Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński, gdzie prowadzone było doradztwo w zakresie instrumentów wsparcia dostępnych na obszarach wiejskich. Na imprezie nie mogło także zabraknąć stoiska Powiatu Legionowskiego, w którym zorganizowano konkurs wiedzy o naszym regionie. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Biesiadowanie zakończył koncert Sylwii Grzeszczak.


Święto Gminy Jabłonna otrzymało wsparcie finansowe Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Powiat Legionowski – Stolica Kultury Mazowsza 2017.