poniedziałek 11 grudnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

Już po raz szósty najmłodsi uczniowie powiatowych szkół stanęli do artystycznej rywalizacji o zwycięstwo w konkursie „Zdrowie w Bajce”.

 

 

                                                                          

Grupy dzieci w wieku od 3 do 9 lat miały za zadanie zaprezentować przedstawienie o tematyce prozdrowotnej, powstałe według stworzonego wcześniej autorskiego scenariusza. Jak zaznaczyli organizatorzy, głównym celem konkursu było pogłębianie świadomości dzieci w kwestii zdrowego trybu życia, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji, odbywającej się w dniach 21-24 października, było hasło „Wiem, co jem”. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Patronat nad imprezą objął Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie.

 

Pierwszy dzień konkursu należał do przedszkolaków. Wśród trzy- i czterolatków najlepsi okazali się reprezentanci Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie, którzy przekonywali, że „Małe dzieci nie jedzą śmieci”. Miejsce drugie zajęło Niepubliczne Przedszkole Mini Einstein w Legionowie z przedstawieniem pt. „Jedz i żyj zdrowo”. Jurorzy wysoko, bo na trzecie miejsce, ocenili także „Sen Oli” - spektakl „Tęczowej Szóstki” z Legionowa. Wyróżnienia otrzymały:

 

Przedszkole Miejskie nr 2 w Legionowie,

Przedszkole Gminne w Jabłonnie,

Przedszkole Samorządowe w Łajskach oraz

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Legionowie.

 

22 października swoje programy prezentowała najliczniejsza grupa – przedszkolne klasy „O”. Zwyciężyła legionowska „Jedynka”, której spektakl nosił przekonujący tytuł „O jedzeniu wszystko wiemy, więc zdrowo rośniemy”. Na drugim stopniu symbolicznego podium stanęła grupa z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie („Owoce, warzywa codziennie spożywam”). Trzecie miejsce zajęły pięciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej z przedstawieniem pt. „My już wiemy, co jeść chcemy”. Wyróżniono:

 

„Akademię Przygody” w Legionowie,

Przedszkole Gminne w Chotomowie,

Przedszkole Miejskie nr 2 w Legionowie,

Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku,

Przedszkole Miejskie nr 12 w Legionowie,

Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Przy Lesie” w Chotomowie,

Przedszkole Miejskie nr 10 w Legionowie,

Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 5 w Legionowie,

Przedszkole Miejskie nr 6 w Legionowie,

Gminne Przedszkole w Nieporęcie,

Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” w Jabłonnie,

Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy dom” w Legionowie,

sześciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej,

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Legionowie,

Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Rajszewie,

Przedszkole Miejskie nr 11 w Legionowie i

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie.

 

Wśród występujących 23 października klas I-III najwyżej oceniona została Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie i jej interpretacja „Alicji w Krainie czarów”. II miejsce jurorzy przyznali Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie i jej „Agentkom do spraw żywienia”. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie ze spektaklem „Szynki i słoninki”. Wyróżnione zespoły to:

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie,

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie,

Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” AK w Legionowie,

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku,

Szkoła Podstawowa nr 3 w Legionowie,

Szkoła Podstawowa nr 1 w Legionowie,

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Józefowie oraz

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sapere Aude w Rajszewie.

 

24 października zdrową rywalizację zamknęły swymi występami szkolne „zerówki”. Zwycięzcami w tej kategorii zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Młodzieniec i pani Pulcheryna”. Statuetkę za zdobycie drugiego miejsca otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie („Wiem, że zdrowo jem”). Miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie, dzięki której dowiedzieliśmy się, że „Owoce i warzywa to nasze paliwa”. Wyróżnienia powędrowały do:

 

Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie,

Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, a także

Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie.

 

W ciągu czterech dni na scenie sali widowiskowej legionowskiego ratusza wystąpiły 44 grupy – ponad 400 uczestników, którym kibicowały autorki programów – panie przedszkolanki oraz nauczycielki. Pojawili się również rodzice niektórych maluchów. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w czasie przygotowań do konkursu zostanie z dziećmi na dłużej i pozwoli im kształtować zdrowe nawyki żywieniowe. A tymczasem…

 

Do zobaczenia za rok!

 

GALERIA

 

 

Organizatorzy konkursu: Wydział Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie

 

Patroni medialni: „Kurier. Informator Powiatu Legionowskiego”, „Gazeta Miejscowa”, Telewizja LTV