sobota  21 października
  A A A
WERSJA STANDARDOWA  PL  MAPA  PL EN DE RU

TELEADRESY


WYDARZENIA

Październik
PN WT ŚR CZ PT SO ND
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 

 

AKTUALNOŚCIpowrót do listy

Integracja firm rodzinnych

Firmy Rodzinne z naszego powiatu spotkały się 8 października na konferencji zainicjowanej przez starostę Jana Grabca, który stawia na integrację i wspieranie firm rodzinnych.                                

 

Na spotkanie przybyło wielu przedstawicieli firm z całego powiatu legionowskiego. Poza oczywistymi wartościami, jak wymiana doświadczeń i wiedzy, niewątpliwym magnesem była osoba prof. Andrzeja Blikle, który jest prezesem zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

 

 

Rozpoczęto od krótkich prezentacji wszystkich przybyłych gości. Okazało się, że firm rodzinnych  jest bardzo dużo i spotykamy je właściwie na każdym kroku. Drzemie w nich wielki potencjał i siła, niestety rozproszona i słabo zorganizowana, co potwierdziła Krystyna Reszka z Powiatowej Izby Gospodarczej. - Na terenie powiatu jest zrzeszonych w naszej organizacji tylko stu przedsiębiorców. A szkoda, bo małym firmom Izba daje możliwość zaistnienia na rynku, a dużym dodaje prestiżu. – powiedziała.

 

O ten prestiż od kilku lat walczy prof. Andrzej Blikle. Jako prezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych próbuje przywrócić etos przedsiębiorczości. - Firma rodzinna powinna być marką. Trzeba uświadamiać opinii publicznej, że takie firmy są trzonem polskiej gospodarki, tworzą miejsca pracy i budują na wartościach, których próżno szukać w korporacjach. – wyjaśnia prof. Blikle.

 

Pomoc dla małych firm jest bardzo ważna. Dlatego też dyrektor Powiatowego  Urzędu Pracy Elżbieta Szczepańska zaprezentowała na spotkaniu nowe formy pomocy, skierowane właśnie do takich firm. Są to między innymi: bon stażowy, szkoleniowy i zatrudnieniowy, refundacja składek na ubezpieczenie społeczne, dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie osób powyżej 50 roku życia oraz wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy.

 

 

Wsparcie dla przedsiębiorców oferuje też Lokalna Grupa Działania. Jej prezes Edward Trojanowski przedstawił namacalne dowody tegoż wsparcia w postaci inwestycji sfinansowanych za unijne pieniądze na terenie całego powiatu.

 

Do zainteresowania się energią odnawialną przedsiębiorców namawiał Grzegorz Wiśniewski z Instytutu  Energetyki Odnawialnej twierdząc, że energetyka obywatelska ma coraz większe znaczenie w strukturze własności źródeł energii i że warto w nią inwestować.

 

Spotkanie było małym, ale jakże ważnym krokiem do integracji środowiska firm rodzinnych na terenie naszego powiatu. Ponieważ integracja to proces, będzie on kontynuowany, do czego zobowiązał się starosta Jan Grabiec.

 

Najbliższy VII Zjazd Firm Rodzinnych odbędzie się 28 - 30 listopada w Warszawie. Zapisy www.firmyrodzinne.pl.

 

publikuj:

POLECAMY
         Dwumiesięcznik Informator Powiatu Legionowskiego

Otwarte Mistrzostwa Mazowsza
Samorządów w Piłce Nożnej

Piłkarska Liga
Powiatu
Legionowskiego

 

Oficjalny portal turystyczny regionu
Jeziora Zegrzyńskiego

   
Turystyczny Szlak Patriotyczny
Polski Walczącej

 
 

Informator
Powiatu Legionowskiego