sobota 23 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4


Powiat Legionowski wspólnie z samorządami gminnymi rozpoczął realizację przedsięwzięcia pn. „Turystyczny szlak patriotyczny im. Polski Walczącej na terenie powiatu legionowskiego”.|

Spotkanie informacyjne na ten temat zorganizowały władze powiatu i miasta Legionowo. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gmin, reprezentanci instytucji historycznych oraz środowiska kombatantów. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej przy Kole nr 1 Światowego Związku Żołnierzy AK w Legionowie. W spotkaniu uczestniczył również Prezes Związku Stowarzyszeń Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego i Lokalnej Grupy Rybackiej Edward Trojanowski. Zebrani wyrazili duże zainteresowanie inicjatywą utworzenia Szlaku i zapowiedzieli wsparcie merytoryczne w realizacji programu oraz działania promocyjne w trakcie jego realizacji. 

Foto
Inicjatorem przedsięwzięcia jest Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej przy Kole nr 1 Światowego Związku Żołnierzy AK w Legionowie

Zamierzeniem projektu jest wyznaczenie i oznakowanie pieszych i rowerowych szlaków turystyczno-historycznych na terenie naszego powiatu, opracowanie, publikacja przewodnika i mapy szlaków, działania edukacyjne oraz promocja na terenie powiatu i całego Województwa Mazowieckiego. Wstępne założenia obejmują bowiem także połączenie szlaków powiatu legionowskiego z istniejącymi szlakami ościennych gmin i całego województwa. 

Foto
Przedstawiciele gmin, reprezentanci instytucji historycznych oraz środowiska kombatantów wyrazili duże zainteresowanie inicjatywą utworzenia "Turystycznego szlaku patriotycznego na terenie powiatu legionowskiego"

Wyznaczenie szlaków turystycznych, poprzez skatalogowanie pomników pamięci związanych z walką Polaków o wolność i suwerenność Ojczyzny, wzmocni więzi historyczne i kulturowe oraz przyczyni się do kształtowania wartości patriotycznych i obywatelskich wśród mieszkańców Powiatu Legionowskiego i całego regionu Mazowsza. 

W chwili obecnej trwają prace nad powołaniem Zespołu Organizacyjnego Szlaku, którego zadaniem będzie zbieranie informacji historycznych i stworzenie programu działania. W dalszej kolejności powołana zostanie Rada Programowa, sprawująca nadzór nad przebiegiem prac.

Koordynatorem spotkania był Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie.