sobota 23 czerwca

Powiat Legionowski obfituje w różnego rodzaju zbiorniki wodne. Dlatego też w Starostwie postanowiono zorganizować konkurs poświęcony temu właśnie żywiołowi.

Szczególną i wyjątkową cechą obszaru powiatu legionowskiego jest rozbudowana sieć wód powierzchniowych. Przez nasz teren przepływa królowa polskich rzek – Wisła a także Bug i Narew. Atutem powiatu jest niewątpliwie Jezioro Zegrzyńskie - centrum rekreacji i sportów oraz natchnienie dla osób wrażliwych na piękno przyrody. Czyste wody i niewielka głębokość sprawiają, że jezioro to raj dla wędkarzy. Można tu łowić leszcze, karpie, płocie, krąpie, sandacze, szczupaki, okonie i sumy.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Referat Środowiska Starostwa Powiatowego w Legionowie, oprócz promocji regionu było wyłonienie najciekawszych zdjęć przedstawiających walory przyrodnicze i akweny wodne. Urozmaicona rzeźba terenu, liczne starorzecza, stawy, niewielkie rzeki a także kanały, rowy i bagna sprzyjają ukazaniu wieloaspektowości wodnego świata powiatu. Znajdujące się tu wszelkiego rodzaju gatunki roślin i zwierząt zasługują na zaprezentowanie ich m.in. w albumie dotyczącym przyrody powiatu oraz w galerii na stronie internetowej.

Poniżej prezentujemy zdjęcia i nazwiska zwycięzców konkursu.

I miejsce - Ryszard Smulik

II miejsce - Michał Stokowski