poniedziałek 16 lipca

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie już po raz drugi zorganizowała Wieliszewski Zlot Motocyklowy. Wydarzenie objęte zostało patronatem gminy Wieliszew oraz Powiatu Legionowskiego. Parada motocykli ruszyła kolumną z Modlina i dotarła do wieliszewskiego kościoła, gdzie podczas uroczystej mszy nastąpiło poświęcenie pojazdów. Po nabożeństwie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Katyń - Ocalić od zapomnienia", posadzony został "Dąb Pamięci" poświęcony wieliszewiakowi Leonardowi Oktabie, zamordowanemu przez NKWD w 1940 roku. Następnie odbył się Parafialny Piknik Rodzinny, podczas którego mieszkańcy spędzili czas korzystając z przygotowanych atrakcji.

dab pamieci

W trakcie wydarzenia wkopano akt erekcyjny upamiętniający posadzenie Dębu Pamięci oraz postawienie Kamienia Pamięci Leonardowi Oktabie. Na zdjęciu (od lewej): sołtys Wieliszewa Ludwik Żołek, wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki, przewodniczący rady gminy Wieliszew Marcin Fabisiak, starosta legionowski Robert Wróbel, ks. Łukasz Król, dyrektor SP nr 1 w Wieliszewie Magdalena Penkalska, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorz Kucharski