piątek 17 sierpnia
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

WYDARZENIA

Za nami 11. edycja „Strefy Wymiany Książek”. 21 kwietnia br. miłośnicy czytania tłumnie odwiedzili legionowski ratusz.                                                      

Akcja, której organizatorami są Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie i Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki” cieszy się niesłabnącą popularnością. Z roku na rok coraz więcej mieszkańców chce wymieniać się książkami. Statystyki mówiące, że dwie trzecie Polaków nie czyta w ogóle książek wydają się nie znajdować odzwierciedlenia w naszym powiecie. Strefa Wymiany Książek przez cały czas trwania była tłumnie oblegana przez mieszkańców spragnionych wzbogacenia domowych biblioteczek o nowe pozycje.

strefa

„Strefa Wymiany Książek” to doskonała propozycja dla osób, które czytanie uczyniły sposobem na spędzenie wolnego czasu. To także szansa na zdobycie ciekawych tytułów i spotkanie z innymi pasjonatami książek

Idea przedsięwzięcia sprowadza się do bezgotówkowej wymiany książek. Uczestnicy przekazują do 10 pozycji i w zamian mogą zabrać ze sobą tyle samo tytułów, ile przynieśli. Wybór był ogromny – książki historyczne, kucharskie biografie, beletrystyka, kryminały oraz literatura dziecięca, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W akcji wzięło udział blisko 150 osób i wymieniono ponad 1500 książek. Wśród uczestników rozlosowano upominki.

„Strefy Wymiany Książek” zadebiutowała w 2012 roku towarzysząc obchodom pierwszych urodzin  DKK „Ścieżki”.  Akcja okazała się ogromnym sukcesem i postanowiono na stałe wpisać ją do kalendarza wydarzeń kulturalnych organizowanych przez PIK.
Kolejna „Strefa Wymiany Książek” już jesienią.