poniedziałek 16 lipca

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum mają już coraz mniej czasu na wybór dalszej ścieżki edukacji. Z pomocą w podjęciu właściwej decyzji przyszła XVIII Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbyła się 6 kwietnia br. w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

gie

Uczestnicy giełdy mogli przekonać się, że szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu są nowoczesne, atrakcyjne oraz bezpieczne i z powodzeniem mogą konkurować z placówkami warszawskimi

Kandydaci i ich rodzice odwiedzający giełdę mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną sześciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Przedstawiciele każdej z placówek dołożyli starań, aby jak najlepiej zaprezentować potencjalnym uczniom swoją szkołę i zachęcić ich do nauki w niej. Wszystkie obecne na giełdzie placówki mają kandydatom wiele do zaoferowania i w zależności od indywidualnych preferencji są w stanie zapewnić edukację ogólnokształcącą, techniczną lub branżową na najwyższym poziomie oraz udział w ciekawych projektach dodatkowych i kursach specjalistycznych.
Dodatkowe porady można było uzyskać od obecnych na miejscu pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Legionowie, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowej Izby Gospodarczej i Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Organizatorem giełdy był Referat Edukacji Starostwa Powiatowego w Legionowie.