poniedziałek 16 lipca

Już po raz piąty wybieramy sportowca roku Powiatu Legionowskiego. Do tegorocznej edycji plebiscytu zgłoszono 5 kandydatów. Poniżej prezentujemy ich sylwetki i zachęcamy do głosowania na swojego faworyta.

lodzik

Jan Lodzik
Jan ma 23 lata, trenuje kick boxing. Jest czołowym zawodnikiem na świecie w swojej kategorii wagowej. Interesuje się psychologią oraz sportem w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu oraz muzyką.

Osiągnięcia Jana w 2017 roku
Zawodowy pas największej federacji kickboxingu w Polsce, tj. DSF KICK BOXING CHALLENGE
Mistrzostwa Polski K1
Zwycięzca w zawodowym pojedynku w meczu Polska - Ukraina

glowaccy

Mateusz Głowacki, Andrzej Głowacki (Młody vs. Stary)
Ojciec i syn, którzy razem trenują: biegi (w tym długodystansowe), biegi przeszkodowe, judo. Prowadzą profil na Facebook Młody vs. Stary, na którym zamieszczają swoje osiągnięcia, rywalizacje, relacje z zawodów, treningów, spotkań i konferencji sportowych. Organizują treningi, które zawsze zaskakują stopniem trudności i atrakcyjnością.

Osiągnięcia Mateusza i Andrzeja w 2017 roku
Zajęcie wysokich miejsc w Superszlemie Lublinieckim (Setka Komandosa, Bieg Katorżnika, Bieg o Nóż Komandosa, Maraton Komandosa) – Andrzej – 8. miejsce, Mateusz - 10. miejsce.
II Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – Andrzej – 3. miejsce w kategorii, Mateusz - 8. miejsce w kategorii.
Wieliszewski Crossing Zima 2017 – Mateusz - 1. miejsce w kategorii.

szlendakAnna Szlendak
Ania ma 34 lata, dziennikarka, filmoznawczyni z wykształcenia, motywatorka sportowa, biegaczka, trenerka z powołania, która nie ma w swojej kolekcji medalu z maratonu. To jeszcze przed nią, a za nią udział w biegach ultra po płaskim i w górach, przeszkodowych. Uwielbia orzechy, dobre kino europejskie i chodzenie w sukienkach. Jak nie biega, to jeździ rowerem, ćwiczy na siłowni lub krzyczy, że na pewno się da radę.

Osiągnięcia Anny w 2017 roku
II miejsce w kategorii w biegu górskim UltraJanosik na dystansie 50+
I miejsce w Biegu Katorżnika
II miejsce w kategorii w WIELISZEWSKI CROSSING JESIEŃ
III miejsce w Niegu Niepodległości na Choszczówce
Start w Ultrapowstańcu na dystansie 63 km – 7. Open wśród kobiet
Założenie grupy biegowej dla kobiet „Wybiegaj siebie”
Zorganizowanie biegu w spódnicy „Zadzieram kiecę i lecę”

majcherczyk

Lena Majcherczyk
Lena jest 8-letnią, zawsze uśmiechniętą dziewczynką. Towarzyska, lubi zawierać nowe znajomości. Buduje grupę przyjaciół w oparciu o wspólne zainteresowania.

Osiągnięcia Leny w 2017 roku

Kwalifikacja do XXI CHP Cheerleaders kat. Duety
I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders
I miejsce XX Mistrzostwach Polski Cheerleaders
I miejsce International Cheerleading Championship

wronowskiMariusz Wronowski
Mariusz ma 39 lat. Legionowski strażak, który od kilku lat walczy ze stwardnieniem rozsianym, a sport to jego sposób na rehabilitację oraz życie.

Osiągnięcia Mariusza w 2017 roku
Wybrane starty zawodnika w kategorii biegów na wózku z napędem bezpośrednim
2017-06-18 Ciechanowskie Święto Biegania , Dystans 21,1 km, Miejsce 1
2017-07-08 Wheelmageddon-Nasielsk , Dystans 2 km, Miejsce 4
2017-07-29 27. Bieg Powstania Warszawskiego – Warszawa, Dystans 5 km, Miejsce 4
2017-08-15 Bieg 1920 - XXVI Półmaraton Cud Nad Wisłą – Radzymin Dystans 21, 1 Miejsce 1
2017-08-20 7 Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego - Błonie Dystans 21,1 km, Miejsce 4
2017-08-27 38. PKO Półmaraton Szczecin, Dystans 21,1 km, Miejsce 1
2017-09-02 BMW Półmaraton Praski, Dystans 21,1 km, Miejsce 1
2017-09-24 39. PZU Maraton Warszawski, Dystans 42,2 km, Miejsce 1
2017-09-30 Bieg Erasmusa – Warszawa, Dystans 5 km, Miejsce 1
2017-10-08 Wybiegaj Sprawność – Warszawa, Dystans 5 km, Miejsce 1
2017-10-14 Wheelmageddon-Nasielsk, Dystans 2 km, Miejsce 3
2017-10-22 32 Venice Marathon –Huawei, Dystans 24,2 km, Miejsce 1
2017-11-11 29. Bieg Niepodległości – Warszawa, Dystans 10 km, Miejsce 1

plakat sportowiec roku 2017 glosuj

Aby zagłosować należy wyciąć kupon do głosowania z gazety "Kurier" Informator Powiatu Legionowskiego
lub pobrać go ze strony internetowej Powiatu Legionowskiego
lub pobrać go z siedziby urzędów gmin w powiecie legionowskim (dostępny przy urnach do głosowania)
wypełnić oraz:

- wrzucić do jednej z urn znajdujących się w urzędach gmin w powiecie legionowskim lub
- dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańca w Starostwie Powiatowym w Legionowie lub
- zeskanować i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Głosowanie trwa do 7 maja 2018 r.

KUPON DO GŁOSOWANIA