sobota 23 czerwca
facebook
A A A odsłuchaj
wersja kontrastowa
migowy
mapa
wersja polska wersja angielska wersja niemiecka wersja rosyjska
logo legionowo herb legionowo bip

TELEADRESY

WYDARZENIA

Luty
PN WT R CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Do 10 stycznia 2018 roku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.                           
 
Druga edycja profilaktyczno-edukacyjnego konkursu organizowana jest przez Wojewodę Mazowieckiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Komendanta Stołecznego Policji i dotyczy organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania podczas ferii zimowych na Mazowszu.

- Intencją konkursu jest opracowanie atrakcyjnych dla młodych ludzi projektów, dzięki którym będą mogli w ciekawy i bezpieczny sposób spędzić ferie zimowe również w swojej okolicy – powiedział Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki – chcemy pokazać młodzieży dobre wzorce, jak bezpiecznie spędzać czas bez podejmowania ryzykownych rozrywek, takich jak jazda na łyżwach w niedozwolonych miejscach np. po zamarzniętych stawach i rzekach.  – dodał Wojewoda.

Zgłoszone do konkursu pomysły oceniane będą między innymi pod względem ich innowacyjności i uniwersalności - możliwości przeniesienia inicjatyw na grunt innych mazowieckich powiatów. Istotnym konkursowym kryterium jest też dopasowanie przedstawianych propozycji do oczekiwań młodych ludzi. Ważny aspekt, to też promocja zdrowego, wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, stylu życia.

Regulamin konkursu 

źródło: Mazowiecki Urząd wojewódzki