czwartek 18 stycznia

Powiat Legionowski zakupił fantom, który będzie wykorzystywany do szkolenia młodzieżowej drużyny legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Starosta Robert Wróbel osobiście przekazał go ratownikom.

Starosta Robert Wróbel odbył przyśpieszony kurs resuscytacji z wykorzystaniem fantomu zakupionego dla WOPR przez Powiat Legionowski

Fantom do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) posiada świetlne wskaźniki monitorujące prawidłowość wykonywanych ćwiczeń oraz wykorzystuje zaawansowane, wbudowane czujniki do wykrywania i analizowania skuteczności resuscytacji. Czujniki te ustawione są na wartość domyślną, aby kontrolować efektywność uciśnięć, zgodnie z aktualnymi wytycznymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Koszt zakupu fantomu to ponad 2 tys. zł.